event
 

LOTTO

koncert w Kulturhauz!
2018-05-17

LOTTO
bc - https://lottoband.bandcamp.com/
fb - https://www.facebook.com/lottoweare/

Mike Majkowski - gitara basowa
Łukasz Rychlicki - gitara, gitara basowa
Paweł Szpura - perkusja

KULTURHAUZ/ 17.05.2018/ godz. 21:00
fb: 
https://www.facebook.com/events/349476082124345/

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki.Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. Min. w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku, ELITE FELINE, zajęła pierwsze miejsce. Podobnie na portalu beehype, gdzie także głosowało kilkudziesięciu dziennikarzy. Większość rankingów wymieniało tą płytę w swoich zestawieniach na wysokich pozycjach, min. Nowa Muzyka, Noise Magazine, słuchacze audycji HCH, JazzSoul, Polityka, Kinkyowl, Polifonia, Gazeta Magnetofonowa.

Trzecia płyta zespołu, zatytułowana VV ukazała się w październiku 2017 roku, także nakładem wytwórni Instant Classic. Muzyka zawarta na tej płycie kieruje zespół w nowe rejony, zmieniło się też instrumentarium. Zespół często wykorzystuje brzmienie dwóch gitar basowych, zrezygnował też z używania kontrabasu.

LOTTO zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach takich jak: UNSOUND Festival w Krakowie, OFF Festival w Katowicach, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen w Austrii, Densités we Francji, Kraak w Belgii (jako część instalacji Konrada Smoleńskiego), Enjoy Jazz Heidelberg w Niemcy, i ARTACTS Festival w St. Johann.

PRASA:

The group are like wild, porous-minded geniuses, clambering over improvisation that flows like feverish tangents of thought, before finding themselves blinking into a blazing epiphany, repeating a particular construct as a means of celebrating it. ATTN:Magazine

This is post everything music. It’s refreshing not to know what’s going on, or what’s going to happen next. It’s new, evocative, fascinating, and just a little bit menacing. Perhaps it’s the future of jazz.
CYCLIC DEFROST

„VV” jest dzikie, brudne i pierwotne, a przy tym o wiele bardziej abstrakcyjne. Z taką drapieżnością z pewnością nie wygra plebiscytów, ale jak dla mnie, to najlepsza dotąd płyta tego zespołu i zdecydowanie najlepsze tegoroczne wydawnictwo Instant Classic, a także jedna z najbardziej zadziwiających (niesamowitych) płyt jakie dotąd w życiu słyszałem. I nie ma w tej deklaracji przesadnej afektacji
1 UCHEM 1 OKIEM

To, co dzieje się na tej płaszczyźnie na „VV” to obłęd. Lecisz razem z zespołem, trzymasz się motywu, a nagle czujesz, że wpadłeś w jakiś dubowy tunel, osaczają cię zupełnie inne dźwięki. Oglądasz się i…jesteś znowu gdzie indziej.
TEGO SLUCHAM

Fantastyczna, urzekająca robota
KINKYOWL

Frapujące „VV” składa się z pięciu utworów – to popis wszechstronności muzyków i umiejętności panowania zarówno nad detalami, jak i całościowym efektem końcowym.
GAZETA WYBORCZA

Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej.
POLITYKA

Elite Feline wypełniły dwie długie kompozycje będące czymś na kształt halucynogennych dźwiękowych oparów przenikających w łagodnym tempie do naszej podświadomości.
NOWA MUZYKA

Lotto przypomina zespół głodnych wiedzy geniuszy którzy przechodzą przez strumień gorączkowych improwizacji. Gdy nagle dokonują oślepiającego odkrycia, celebrują pojedynczą myśl, wielokrotnie ją powtarzając.
ATTN:MAGAZINE


Wstęp: 15,00 ZŁO

Zapraszamy!

KULTURHAUZ
ul. Poniatowskiego 5/2
87-100 Toruń

Program dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń oraz środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego