event
 

OLBRZYM I KURDUPEL + WILLI HANNE!

Zapraszamy na koncert
2018-05-12


OLBRZYM I KURDUPEL i Willi Hanne współpracują i koncertują wspólnie od 2014 roku. Mają na koncie płytę "In side Shout", wydaną nakładem "Reqiuem Records" i dziesiątki koncertów w kraju i za granicą również festiwalowo: 25. Audio Art Kraków 2017, 11. All About Freedom Festival Gdańsk 2017, MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE BERLIN 2017, SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL HANNOVER 2017, Mirror Mirror Berlin (2016), 11. Újbuda Jazzfestival Budapeszt (2015). 
http://requiem-records.com/pl/albumy/116,0 

OLBRZYM i KURDUPEL - to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...." 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu nakładem Kilogram Records. Trzeci album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". Czwarta płyta zespołu to Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne "In Side Shout" nagrana z niemieckim perkusistą Willi Hanne (2016). Piąty album zespołu to płyta DVD Olbrzym i kurdupel "Aleatorycznie" (2016) nagrana z towarzyszeniem orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni. 
Więcej informacji: www.olbrzymikurdupel.pl

W Kulturhauz duet wystąpi z niemieckim perkusistą Willim Hanne.

Willi Hanne – muzyk i pedagog z Hanoweru, studiował perkusję na Uniwersytecie Muzyki i Teatru na kierunku Jazz / Rock / POP w Hanowerze. Jest muzykiem i nauczycielem aktywnie biorącym udział w wielu projektach i pracującym dla rozmaitych instytucji kulturalnych. Willi gra w małych i dużych zespołach, jako solista bierze też udział w produkcjach teatralnych, radiowych i telewizyjnych, grał na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki. Muzycy, z którymi współpracował to między innymi: Stacy Kent, Stephan Abel, Nahawa Dombia , Ulli Orth Urna Chahar - Tagchi, Paul IMM, Wu Wei, Matthias Nadolny, Rolf Zielke, JL Rassinfosse, Lars Kukliński, Lothar Müller i Christoph Knoche. Do listy właśnie dołączają Marcin Bożek i Tomek Gadecki. Willi Hanne zdobył też ważne nagrody i wyróżnienia muzyczne (9 razy nagroda Jazzpodium Dolna Saksonia, 2 nagroda na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji w Akademii Muzycznej i Teatralnej Feliksa Mendelssohna Bartholdy'ego w Lipsku, a także liczne stypendia.
https://www.youtube.com/watch?v=bLPjGFd5E5Y

Wstęp: 10,00 ZŁO

Zapraszamy!

KULTURHAUZ
ul. Poniatowskiego 5/2
87-100 Toruń

Program dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń oraz środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Koncert dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego