event
 

Komu potrzebny jest feminizm?

Spotkanie w ramach cyklu DEKONSTRUKCJA MĘSKOŚCI
2018-02-02

Komu potrzebny jest feminizm?

Kobietom? Na pewno..., ale przede wszystkim potrzebują go mężczyźni.

Zapraszamy na następne spotkanie z cyklu „Dekonstrukcja męskości” w dniu 2 lutego 2018 r. w Kulturhauz, o godzinie 18.00.

Rozpoczniemy je kontrowersyjnym filmem na temat ruchów praw mężczyzn.

Po projekcji swój komentarz do filmu przedstawi dr Katarzyna Suwada z Instytutu Socjologii UMK. Będziemy też o filmie rozmawiać. Spotkanie poprowadzi dr Beata Bielska z IS UMK.

Pragniemy zaprosić przede wszystkim mężczyzn (choć nie tylko) pragnących dowiedzieć się, czym jest feminizm i co go odróżnia od innych ruchów równościowych.
WSTĘP WOLNYDr Katarzyna Suwada
Adiunkt w Zakładzie Badań Jakości Życia od października 2015 roku. W 2010 roku obroniła pracę magisterską dotyczącą socjologii Norberta Eliasa w Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. W marcu 2015 roku obroniła pracę doktorską z socjologii w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie, promotorem pracy był profesor Janusz Mucha. Jej badania doktorskie koncentrowały się na doświadczeniu ojcostwa w Polsce i Szwecji. W latach 2012-2015 była kierowniczką projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Preludium 2. W 2013 roku przebywała na stypendium badawczym na Uniwersytecie w Malmö (program Visby Instytutu Szwedzkiego). Od września 2016 roku realizuje projekt finansowany przez NCN w ramach konkursu Sonata 10 dotyczący strategii osiągania równowagi w życiu rodzinnym i zawodowym.
W ramach praca badawczej zajmuje się: problematyką ojcostwa i męskości, nierównościami płciowym, sposobem organizacji pracy opiekuńczej, socjologią rodziny i polityką rodzinną, starzejącym się społeczeństwem, a także socjologią Norberta Eliasa.
Uczestniczyła w licznych konferencja naukowych w Polsce i zagranicą. Należy do International Sociological Association, European Sociological Association, a także Polskiego Towarzystwa Genderowego.