event
 

Film: Śmietnisko / muzyka: X-NAVI:ET / EMMA ZUNZ

Projekcja filmu "Śmietnisko" + koncerty. Zapraszamy!
2017-11-10

Projekcja filmu Śmietnisko + koncerty: X-NAVI:ET /  EMMA ZUNZ
Wstęp na projekcję jest nieodpłatny, wstęp na koncerty - 10 ZŁO


- godz. 19.00 - p
okaz filmu "Śmietnisko" | reżyseria Lucy Walker (2010). Film z polskimi napisami. Wprowadzenie: Rafał Jęczmyk.

"Film jest zapisem podróży słynnego artysty Vika Muniza, który opuszcza swój dom na Brooklynie, aby wyruszyć do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci, Jardim Gramacho, mieszczące się na peryferiach Rio de Janeiro. Na miejscu artysta fotografuje grupę 'catadores', jak nazywa się samozwańczych zbieraczy materiałów nadających się do ponownego przetworzenia. Pierwotnym założeniem Munitza było 'odmalowanie' zdjęć catadores za pomocą śmieci. Jednak podczas współpracy z tymi inspirującymi postaciami, gdy na podstawie zrobionych im zdjęć na nowo tworzyli ze śmieci własne podobizny, okazało się, że catadores z godnością, lecz jednocześnie rozpaczą próbują na nowo wyobrazić sobie własne życie."

 

KONCERTY: 
godz. 20.30 - 
X-NAVI:ET 

Rafał Iwański (znany m.in. z grup HATI, Innercity Ensemble, KAPITAL, Alameda 5, VOICES OF THE COSMOS) - perkusjonista, z wykształcenia etnolog, tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych. Rafał Iwański zagrał solo i z zespołami setki koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Danii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech i w USA - także wspólnie z innymi artystami, jak m.in. Z'EV, Richard Pinhas, Peter Votava, Zdzisław Piernik, Jerzy Mazzoll, John Zorn, Sławomir Ciesielski, Anna Zielińska, Wojciech Jachna, Jacek Buhl. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach CD i DVD, płytach winylowych i kasetach. Występował na festiwalach: Unsound (Kraków, 2017), Hradby Samoty (Słowacja, 2017), Musica Privata (Łódź, 2016), PiotrkOFF Art Festival (Piotrków Trybunalski, 2016), Festiwal Okultury (Warszawa, 2016), Restytucje (Konin, 2014), Audio Art (Kraków, 2013), Festiwal Trans/Wizje (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2012), Blurred Edges Festival (Hamburg, 2011).  Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Muzyka X-NAVI:ET jest wydawana w Instant Classic, Zoharum, Beast Of Prey, Wounded Knife i własnym nakładem w Eter Records. W listopadzie 2016 r. krakowska wytwórnia Instant Classic wydała nowy album pt. "Technosis". W marcu 2017 ukazał się mini album "Machina Nova" (Eter Records/Beast Of Prey).
http://soundcloud.com/xnaviet
http://xnaviet.bandcamp.com/
http://youtube.com/user/xnaviet
https://www.facebook.com/xnaviet


Video do utworu "Neo Primitiv" (video: Anna Pilewcz): https://youtu.be/DS-A2FkoT4o
Album "Technosis" na youtube Instant Classic: https://youtu.be/5gPvvDE3q9s

 

EMMA ZUNZ - pochodzący z Wrocławia Rafał Jęczmyk zaczerpnął nazwę dla swojego muzycznego projektu od tytułowej bohaterki opowiadania Emma Zunz Jorge Luisa Borgesa – krótkiego, mającego zaledwie kilka stron tekstu, opowiadającego pozornie prostą i nieskomplikowaną historię zemsty. To opowiadanie już od prawie siedmiu dekad spędza sen z oczu badaczom literatury i czytelnikom, wciąż tworzącym dziesiątki jego nowych interpretacji, sięgając po coraz to inne tropy. I taka też jest muzyka Emmy Zunz – pozornie prosta, lecz jednak skomplikowana i odwołująca się do wielu źródeł. To elektronika z naciskiem na bity i industrialny feeling. Mało w niej abstrakcji i eksperymentu, a zdecydowanie więcej narracji i zakotwiczenia w przeszłości. To proste melodie i gęste, wielowymiarowe podkłady. Vintage, pastisz i hauntologia, gdzie w warstwie koncepcyjnej odnaleźć można sporo odniesień pozamuzycznych – literackich, filmowych i artystycznych. Niektórzy, zwracając uwagę na silną rytmiczność utworów Emmy Zunz, określając muzykę projektu jako techno, ale jeśli już, to jest to takie techno, które zdecydowanie bardziej nadaje się do słuchania, niż do tańczenia.

https://www.facebook.com/emmazunzmusic/

https://soundcloud.com/emma-zunz-896439460

https://bdta.bandcamp.com/album/emma-zunz

https://bdta.bandcamp.com/album/split-5

https://www.youtube.com/watch?v=IPGCRqCkY2I